Se navnene:

Konfirmationer i Favrskov

Vi har modtaget følgende navne på konfirmander i Favrskov-området. Hvert sogn indsender navnene, så kontakt dit sognekontor, hvis dit barn ikke er på listen.

Søby kirke 8. april kl. 10.30 fra Søndervangsskolen

Tobias Jakobsen

Jacob Bjørn Bach-Valeur

Simon Kristensen Henriksen

Sporup kirke 15. april kl. 10.30 fra Søndervangsskolen

Johanne Albers Mommsen

Annika Aagaard

Simone Edemann Møgelbjerg

Frederik Schibler Hansen

Mikkel Nørkjær Frost

Tobias Aksel Andersen

Elever fra Friskolen konfirmeres i Foldby Kirke lørdag 14. april kl 11

Karl Johannes Bjerggaard Thomsen

Laura Johannessen Klixbüll

Mads Kodal Nielsen

Marius Ploug Meineche

Merle Kjølhede Kleberg

Mikkel Nørlund Glerup

Nicholine Daugbjerg

Oliver Fischer

Olivia Lucia Kragh Seerup

Sigurd Valdemar Dalgaard Kaastrup

Sofia Illum Kirkeby

Sophia Andrea Bastrup Nellemann

Victoria Brædder

Viktor Henry Englyst Hasager

21.4 i Søften Kirke Kl. 9.30. ved Eva Graabek

Anna Østvig Nissen

Clara Bundgaard Jensen

Marie Kryger Dyekjær

Victor Bruun

Vilde Bjørk Bøjer Hansen

Emily Kücken Aaen

Ester Kirstine Koch Hansen

Jesper Roald Findsen

Mia Katrine Madsen

Thilde Sophie Vendelbo Nielsen

21.4 i Søften Kirke Kl. 11.00 ved Jane Vig Fanø

Ida-Marie Bech Svendsen

Isabella Sofie Povlsen

Jesper Kristensen

Sophie Rua Knuhtsen

William Weilby Guss

Dicte Due Bluhme

Markus Mani Højfeldt Thomasson

Nikolai Brund Johannsen

Solvej Engedal

Victor Vedel Åberg

Frederik Lehmann Korsholm

27. april Ulstrupbro Kirke kl. 9.30

Catrine Sejer Robertsen

Christoffer Bjerregaard Rasmussen

Emil Ditlev Kjærsgaard Jakobsen

Emma Holm

Frederik Juul Markussen

Frederikke Kassentoft Boesenbæk

Freya Bach Duus

Isabella Vad Koch

Line Marie Buje Rasmussen

Line Toustrup Kloborg

Marie Lund

Marius Ibsen Hougaard

Michelle Kjær Steen

Nanna Røjkjær Pedersen

Nikolaj Bruun Boye

Rosa Lene Gang Schwartz

Sofie Winther Sørensen

Thea Wester Christensen

Villads Holck Petersen

27. april Sønder Vinge Kirke kl. 11.15

Aia Dam Flytkjær

Kamilla Døssing Poulsen

Patrick Tillema Rasmussen

Rune Almind Way

Granslev kirke, Store Bededag 27. april kl. 10.30 sognepræst Eva Graabek

Helene Grenaa Andersen

Victor Andersen

Mathilde Elisabeth Bossow

Andreas Brøgger Jensen

Juliane Marie Ransborg Pedersen

Benjamin Rosborg Rafn

Marius Møller Slangerup

Daniel James Holm Talbot

Andreas Viborg Holm Vad

Johanne Ørnskov

Haurum Kirke søndag 29. april kl. 10.30 ved konst. sognepræst Karsten Erbs

Peter Kaae Behrens

Andreas Alexander Greve Christensen

Emilie Mølgaard Duelund

Mads Kjeldmand Døssing

Kasper Kielsgaard Hvid

Helena Sloth Jensen

Peter Aagaard Laursen

Erin Emma Friis Magill

Frida Qvistgaard

Emil Rahbek Stidsen

Rasmus Toustrup Sørensen

Christina Vejlgård

Elijah Williams

Konfirmation Store Bededag 27. april i Aidt kirke (Tungelundskolen 7 A)

kl. 11.15 ved sognepræst Jakob Fink:

Alexander Hegelund Kristensen

Amalie Lund Jensen

Anders Nygaard Nielsen

Asger Apel Mohrsen

Frederik Ginge Hegelund Bjergborg

Frederik Hørning Christiansen

Jacob Daniel Mørup

Lea Rosenkrands Pedersen

Mads Maagaard Eriksen

Marcus Nedergaard Pedersen

Mathias Lørup Kristensen

Mikkel Munksø Jensen

Nikolaj Tånnquist Pedersen

Sebastian Haarup Thorsgaard

Simon Brandt Have

Simon Gammelgaard Nielsen

Zenia Ravn Andersen

27. april Vejerslev kirke (Tungelundskolen 7 B) kl. 09.30 ved sognepræst Jakob Fink

Alberte Tvilhøj Horn

Anders Prang

Angus Inunnguaq Jensen

Bertram Viuff Jakobsen

Christoffer Lavbjerg Bak Madsen

Daniel Precht Egelund

Ida Nørskov Pedersen

Jakob Grønkjær Tollund

Julius Dam Hansen

Laura Klausen Kristensen

Lea Damsgaard Nielsen

Magnus Munksø Christensen

Malte Ravn Boje

Mikkel Basse Pedersen

Mille Lohmann Østergaard Sørensen

Nynne Jagd Duelund

Sander Beyer Fuglevig Wisthus

Sarah Boel Kristensen

Simon Bach Højholdt

Simon Møller Christensen

Therese Harring Sloth

Tom Lütken Bech

Sporup kirke 27. april kl. 10.30 fra Regnbueskolen:

Astrid Høj Biehe

Astrid Sønderstrup Juelsgaard Nielsen

Sofia Drachmann Steffensen

Cecilie Nymand Kristensen

Anne Gaardsdal

Louise Vangsbjerg Bach

Tilde Fløe Weinreich

Linnea Persson

Nanna Schmidt Bejder

Jonas Høgh Lambæk

Adam Sørensen

Louis Fabian Rasmussen

Anton Binggeli-Winter

Nicolai Julius Tånnquist

Asbjørn Land Haurum

Victor Agerbæk

6. maj i Laurbjerg Kirke kl. 09.30 sognepræst Eva Graabek

Johanne Marie Liin Frank

Mikkel Skjøth Grosen

Helene Mandrup Bjerre Jensen

Kirstine Mandrup Bjerre Jensen

Freja Pedersen

Mads Qvist

Ida Lenea Rasmussen

6. maj i Laurbjerg Kirke. 11.00 sognepræst Eva Graabek

Laura Bach

Asbjørn Christiansen

Thea Nyby Frandsen

Patrick Husted Jacobsen

Noah Johansen

Mikkel Vinther

13. maj i Voldum Kirke kl. 10.30 ved sognepræst Lise Uhrskov

Anton Mogensen Kjeldgaard

Anton Skovmand Laursen

Camilla Holm

Clara Alexandersen

Emma Terese Lystlund

Frida Hessellund Eriksen

Georg Højgaard Leonhardt

Jens Højgaard Leonhardt

Karen Knop Chirholm

Karla Ingerslev Davidsen Pedersen

Kerstine Marie Skovgaard Andersen

Maria Blach Thomsen

Mathilde Cathrine Engberg

Marius Christian Skovgaard Andersen

Mette Lajer Lystlund

Michelle Sønderskov

Mikkel Møller Holmelund Petersen

Nikolaj Kusk Andersen

Sebastian Møgelvang Carlsen

Simon Jennert Hougaard

13. maj Ørum Kirke kl. 11.00 sognepræst Eva Graabek

Nichlas Stig Christensen

Jesper Vestergaard Pedersen

Publiceret 13 April 2018 10:30

Lokalavisen Favrskov nyhedsbrev

Tilmeld dig vores nyhedsbrev og få nyheder hver dag Lokalavisen Favrskov
SENESTE TV