Huerne er kommet på og der gøres klar til køreturene rundt til forældrene. Foto: Favrskov Gymnasium

Huerne er kommet på og der gøres klar til køreturene rundt til forældrene. Foto: Favrskov Gymnasium

Årets studenter fra Favrskov Gymnasium

De bordeaux-farvede huer indtager verden. Se hvem der gemmer sig under huen.

I 2016 begyndte denne flok på Favrskov Gymnasium. Tre år senere er de studenter. Se hvem.

3a

Natascha Vejby Aagaard, Maja Rosendal Andersen, Andreas Rolann Meincke Arentoft, Jasmin Sparre Blak, Simon Bøjer Djernæs, Tobias Peter le Ker Dreisler, Kasper Funch Dubery, August Albæk Esbensen, Asger Bliksted Godiksen, Mikkel Hallenberg-Larsen, Kasper Nyegaard Hansen, Cecilie Amstrup Jeppesen, Josefine Spangsberg Johansen, Anna Lehmann Korsholm, Miranda Niemann Kristensen, Christian Schneider Nielsen, Marcus Kjærgaard Olesen, Mads Reinholdt, Rune Gram Sand, Linette Grundtdal Stidsen, Søren Bundgaard Svendsen, Caroline Løwe Theil, Andreas Klitte Thomasen, Bjørn Voigt, Jakob Worm

3b

Thor Bækgaard Andersen, Karina Libach Bentzen, Maya Esmann Bertelsen, Mathilde Brandsen Buch, Lene Brask Børgesen, Freya Gjerulff Clemmensen, Jacob Hessellund Eriksen, Cæcilie Michaela Gildebro, Cathrine Salling Jensen, Mie Jensen, Julie Porsgaard Koue, Carl Jonas Linnemann, Anders Malling-Olesen, Marie Trinderup Mejnertsen, Birgithe Halstrøm Nielsen, Kristian Bonde Nielsen, Anton Hviid Olsen, Caroline Martens Pedersen, Jakob Toft Pedersen, Sophie Amalie Pedersen, Meagan Elizabeth Mehlhop

3c

Natasja Shania Sloth Adamsen, Pernille Hald Bredahl, Emma Heegaard Brink, Line Pugholm Busborg, Sarah Krøgh Devantié Christensen, Kaya Broxgaard Collstrup, Maria Camila Herrera Correa, Karoline Lehmann Fisker, Tasja Støvring Houen, Julie Hvid Jacobsen, Matilde Aaen Jensen, Malene Vogelius Jonassen, Kamille Behr Krogsdal, Isabel Amalie Rosenkvist Lauridsen, Cille Wissing Harding Nielsen, Julie Gravgaard Nielsen, Amanda Gulstad Pedersen, Ida Brændbyge Petersen, Anette Langelund Stub-Holm, Sophie-Amalie Dahl Flink Sørensen, Nanna Ellitsgaard Thomsen, Laura Saxtorph Adamsen

3d

Christian Nilaus Christensen, Emil Ludvig ArK'alo Christensen, Mathias Bengtsen Frøjk, Sebastian Moeskjær Føns, Christina Lund Graversen, Cathrine Grøn-Nielsen, Sofie Hoffmann Jensen, Sebastian Birko Kjeldmann, Frederik Lindgren Kjærskov, Kasper Bonde Krupsdahl, Jens Aagaard Madsen, Sarah Heidi Malmstrøm, Frederik Baastrup Melsted, Laura Niewald Mikkelsen, Asta Skov Mortensen, Nicolai Nielsen, Karoline Petersen, Morten Rasmussen, Anna Stentoft Ries, Emma Riis, Mads Søndergaard Rump, Laust Nørgaard Skrudland, Christoffer Johannes Bock Sørensen, Maiken Jo Sørensen, Rikke Holm Lindgaard Sørensen, Sophia Quist Thomasen, Lauritz Bornhøft Thomsen, Mads Hohwü Thomsen, Kristoffer Søby Thorsen, Wissam Zamzam

3e

Lukas Alleslev, Janni Føste Andersen, Oliver Schneider Holm Andersen, Sofie Arve, Magnus Boelhøj Aagaard Christensen, Anna Holt Christiansen, Nikolaj Hansen, Theis Lajer Hansen, Mikkel Hyllested, Karoline Spangsberg Johansen, Asbjørn Thor Knudsen, Jacob Holmenlund Rothe Knudsen, Oliver Alexander Kramer, Emma Kloster Lauridsen, Nikolai Laursen, Amalie Lindgaard, Mikkel Plith Hedegaard Madsen, Karim Marenah, Cecilie Skafsgaard Møller, Emma Lavall Nøjsen, Rebecca Emilia Krogholm Pedersen, Jonas Hallveigsson M Rasmussen, Cecilie Viberg Syrstad, Emma Bjerre Sørensen, Rasmus Arnfeldt Sørensen, Sasha Tavasolyan, Peter Roust Thysen

3i

Peter Hjort Andersen, Liv Mørkbak Andreasen, Mathias Bjerregård, Emil Ødum Bjørn, Oliver Friis Blak, Line Bejerholm Carstens, Nicoline Langkjær Enggaard, Anne Øhlenschlæger Espensen, Stine Porse Hansen, Trine Porse Hansen, Leon Østergaard Hollænder, Simon Fürster Kirk, Jeppe Mehl Løgager, Rasmus Kjær Madsen, Louise Mogensen, Victor Nedergaard Mortensen, Ivar Ottertun, Anne Mette Vilsbæk Lautrup Schmidt, Omar Issa Mahamad Ahmad Shahin, Matilde Lundorf Skovsen, Jonatan von Deyen Stjernholm, Anders Brøndum Sørensen, Line Sørensen, Magnus Hus Sørensen, Annika Eriksen Thorsager, Laura Zanini, Lucca Lysholm Lønvig

3k

Sune Hansen Aamand, Michelle Steengaard Bøgh, Jakob Holm Christensen, Rasmus Didriksen, Trine Kramer Søes Dohn, Nicklas Skou Eliassen, Peter Riis Gosch, Mathias Emil Ebbesen Hokland, Viktor Damm Hove, Katrine Hartvig Jensen, Emilia Damsgård Kallmayer, Sebastian Kragh, Hans Pind Lebech, Rode Mwizerwa, Mathias Nielsen, Jacob Gravgaard Pedersen, Alex Poulsen, Morten Rask Provstgaard, Line Rathcke, Eric Rua Knuhtsen, Magnus Emil Rønberg, Mark Schelling, Christian Søgaard Schmidt, Martin Stenbroen

3m

Sabrina Munoz Due Annesen, Mathias Krogsgaard Bagge, Julie Fjellerad Casper, Julie Liss de Feuth Christensen, Kristina Rafaiel Esho, Clara Therese Frandsen, Mira Cecilie Frausing, Knud Laurits Lykke Goth, Mia Aagaard Hansen, Alexander Phillip Holdensgaard, Frederikke Kirstine K Kjærulff, Lauge Risom Koch, Astrid Marie Skov Kristensen, Cecilie Mathiasen, Martin Harritz Nielsen, Sofie Trier Nielsen, Jonas Lavall Nøjsen, Simon Strandby Glerup Outzen, Thomas Eigtved Pedersen, Emma Holmgaard Dybdal, Peter Frehr Sundahl

3s

Ida Hovind Andreassen, Maja Bossow, Johanna Ladekær Böwadt, Albert Hald Christensen, Caroline Arvé Christensen, Sune Cramer, Mikkel Lykke Hvid Frandsen, Louise Glavind, Sofie Kongensgaard Hansen, Julie Tribler Helm-Petersen, Magnus Bechtold Helms, Emma Bekhøj Henriksen, Magnus Skov Illum, Alexandra Skifter Jensen, Line Brostrøm Jensen, Gustav Hjorth Kaalby, Alexander Gregers Kvist, Simon Seth Øland Madsen, Jens Lau Malling, Pernille Grand Moestrup, Josefine Haugaard Mogensen, Julie Nielsen, Maja Kaalund Nielsen, Simone Schwartz Nielsen, Amalie Hvid Rasmussen, Leonora Horn Rasmussen, Agnete Præstholm Schneider, Esben Borg Sørensen, Sarah Hjorth Sørensen, Laura Basse Søsted

3t

Elisabeth Mona Børresen, Barbara Lindholm Christensen, Helena Kjer Christensen, Astrid Løwe Christiansen, Victor Aaberg Eriksen, Mikkel Møller Fjeldsted, Emma Høeg Frandsen, Nanna Glavind, André Meinhardt Iversen, Amalie Signe Bonde Jensen, Emilie Skov Jeppesen, Lasse Mario Just, Amalie Vestergaard Lorentzen, Nathalie Skov Madsen, Kalle Holmgaard Mersh, Mathilde Klint Netopil, Anja Benedikte Hulsig Nielsen, Marie Øeby Feldbæk Nielsen, Rikke Svendgaard Nielsen, Michelle Maja Skovgaard Olesen, Alberte Leth Ovesen, Sofie Hultmann Pedersen, Marius Strathe Sørensen, Maja Vorgod Ørskov

Publiceret 27 June 2019 08:25