Årets konfirmander er endelig godt i gang med at blive fejret. Foto: Helle Arensbak Ritzau/Scanpix

Årets konfirmander er endelig godt i gang med at blive fejret. Foto: Helle Arensbak Ritzau/Scanpix Ritzau Scanpix

De skal konfirmeres i Hammel og omegn!

Se listen for konfirmationer i Hammel, Voldby og Lading pastorat

Konfirmationer i Hammel, Voldby og Lading pastorat

Lørdag 12. september kl. 9.00 i Voldby Kirke

Karoline Møller Byriel

Liva Dahl Rossing

Kasper Lykke Guldholt

Julie Frøjk Clausen

Line Frøjk Clausen

Simon Nørgaard Andersen

Lørdag 12. september kl. 10.00 i Hammel Kirke

7. Z Søndervangskolen

Luka Djørup Trane

Jakob Jensen

Liv Bak Kirkegaard

Oline Unger Gravgaard

Emil Fisker Bundgaard

Mathilde Bangsgaard

Nilas Munk Christensen

Jonas Kornerup Petersen

Sofie Blel Skov Jensen

Sigurd Tibell Rasmussen

Cecilie Hartung Dornhoff

Josephine Elfrom Haumann

Caroline Malou Schnoor

Møller

Lærke Tøjborg Kofod

Lørdag 12. september kl. 11.00 i Lading Kirke

Noah Moesgaard Clausen – 7. X Søndervangskolen

Hannah Elisabeth Heydenreich – 7. X Søndervangskolen

Viktor Noah Horup – 7. X Søndervangskolen

Frederikke Koefoed Nielsen – 7. X Søndervangskolen

Alfred Ravn Stidsen – 7. X Søndervangskolen

Anders Hønholdt Olsen – 7. X Søndervangskolen

Johanne Amalie Post Scholin-Zeuthen – 7. Y. Søndervangskolen

Nikolaj Linnell – 7. Y. Søndervangskolen

Søndag 13. september kl. 9.00 i Hammel Kirke

7. Y. Søndervangskolen

Tobias Vium Magnussen

Caroline Lykke Nørgaard

Emely Mark Sehested

Mille-Marie Nygård

Christensen

Sophie Krogh Lyhne

Mathilde Bro Josefsen

Marc Månsson

Alexander Ditlev Krøgh

Carlsen

Rasmus Kjær Olsen

Elias Nogel Bach Thau

Anton Ursem Andersen

Noah Faulkner Dannefjord

Sebastian Rask Jensen

Magnus Brinch Brogens

Christensen

Søndag d. 13. september kl. 11.00 i Hammel Kirke

7. X Søndervangskolen

Frederikke Sandkvist Ajspur

Albert Moeskjær Føns

Kasper Trane Bonde Hansen

Signe Kristine Hansen

Benjamin Møller Jensen

Emma Blel Skov Jensen

Andrea Gade Mogensen

Caroline Ravn Nielsen

Victor Holger Juhl Poulsen

Freja Bødker Juel Sørensen

Cecilie Damsgaard Them

Camille Teresa Haurum

Lørdag 19. september kl. 9.00 i Hammel Kirke

7-9 Skovvangskolen

Oliver Møller Hansen

Marcus Eldrup

Sidsel Dyveke Kirketerp

Hede

Simon Kaae Klitte

Silas Thinggaard

Jonas Bo Juul Bergholt

Lørdag 19. september kl. 11.00 i Hammel Kirke

7. B. Skovvangskolen

Kristian Kruse Frederiksen

Esben Frimand

Michelle Bech Nørgaard

Ida Lundgaard Andersen

Sabine Birk Pedersen

Kristine Friberg Frederiksen

Jonathan Avlund

Knoblauch Glerup

Alexander Juul Dahl

Nicklas Schreiner Nielsen

Magnus Plith Hedegaard

Madsen

Emely Lind Jørgensen

Augusta Kjøller Treebak

Matilde Charon Correia

Mikkel Kaae Gravgaard

Søndag 20. september kl. 9.00 i Hammel Kirke

7. A. Skovvangskolen

Ida Juul Sørensen

Marcus Rausenberg Janner

Andersen

Emma Rigmor Vendelboe

Madsen

Frida Bisgaard Lindballe

Lærke Schønberg Alminde

Benjamin Lundgaard

Andersen

Frederik Hedegaard

Niewald

Benjamin Østergaard

Andersen

Magnus Korsgaard

Andresen

Thea Mist Palsdottir

Lærke Villadsen

Emma Damgaard Hansen

Matilde Skjødt Andersen

Villads Hjørnholm

Kirkegaard

Kamma Peder Dyrbye

Anton Gravgaard Jensen

Elias Alminde Pedersen

Søndag 20. september kl. 11.00 i Hammel Kirke

7. C Skovvangskolen

Johanne Dalum Bech

Nicolai Rosted Callesen

Katrine Klein Christensen

Jonas Posselt Gamborg

Asta Marie Ahm Hansen

Hannah Habermann

Hansen

Lykke Kjellup Høeg

Kristian Karl Løgager Jensen

Marcus Jørgensen

Mads Søndergaard Morten-

sen

Rikke Ydemann Pedersen

Frederik Bay Petersen

Katrine Ørum Rask

Alfred Evan d. Amato Regel

Karoline Kjærgaard Riis

Publiceret 08 September 2020 06:00